Advertisment

Coin çeşitleri satabilmeniz için herhangi bir bitcoin satış sitesi de tercih edebilirsiniz. Litecoin biriktirerek bunları daha sonra bitcoin alımlarında da kullanabilirsiniz. Herhangi bir bitcoin satış sitesine üye olarak işlem yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Bitcoin ile birlikte litecoin son zamanlarda oldukça değer kazanarak önemli bir yatırım aracına dönüşmüştür. Litecoin piyasası bu kadar değerli olunca otomatik olarak litecoin madenciliği sayısı da hızla artmaktadır. Litecoin şuan piyasa değeri ilk piyasa değerinin 10 katı durumunda işlem görmektedir. Litecoin alım-satım işinden çok madencilik ile uğraşarak daha çok kar elde edebilirsiniz. Bunun içinde sizlerin elinde sağlam ve güçlü bir bilgisayar ile birlikte iyi bir donanım özelliği de bulunmaktadır. Önceleri bu işlem için bilgisayarların sadece işlemcileri göz önüne alınırdı. Ancak şimdi bir adım daha ileri gidilerek bilgisayarın ekran kartı çözünürlüğü ile madencilik yapılmaktadır. Günümüzde birçok güçlü ekran kartı bulunduğu için isterseniz ekran kartı değişimi yaparak sisteminizi daha güçlü hale getirebilirsiniz. Böylece madencilik ile kazandığınız coinleri satarak kazanç elde edebilirsiniz.

Lite coin Madenciliği

Bitcoin ne olduğunu hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için hatırlatmam gerekirse, sanal ortamda kâğıt para yerine geçen dijital bir para birimidir. Yani bir tür madenciliktir. Bitcoin ile başlayan madencilik olayı, litecoin ile de devam etmektedir. Coin türleri arasına en iyi tür bitcoin olduğu bir gerçek. Dijital bir para birimi olarak bitcoini sanal alışverişlerde kullanabileceğinizi hatırlarsınız.

Bitcoin hakkında yaptığımız hatırlatmadan sonra esas konumuz olan Litecoin’ e geçebiliriz. Tabi bundan önce litecoin ile bitcoini kıyaslar isek litecoin daha kolay bulunan bir madendir. Daha kolay bulunduğu içinde litecoin madenciliği daha çok tercih edilmektedir. Madencilik ile uğraşacak iseniz, bilgisayarınızın özelliklerinin yüksek olması gerektiğini söylememe gerek yok diye düşünüyorum. Madenciliği tek başına yapmak oldukça zor olduğu için litecoin madenciliğinde de aynı bitcoin madenciliği gibi havuzlar vardır. Bu havuzlara dâhil olmak suretiyle madencilik işini daha kolay yaparsınız.

Peki Havuzlar Nasıl Çalışıyor ?

Havuza dâhil olduktan sonra, bir gruba giriyor ve maden toplamaya başlıyorsunuz. Topladığınız Litecoin madenlerini, zamanla bitcoine çevirirsiniz. Ama her zaman söylüyorum ki bu işi yapacak iseniz, düzenli olarak bilgisayarınızın hızını arttırmanız şart yoksa belli bir süreden sonra tıkanıp kalırsınız. Havuz sisteminde kalıp, düzenli bir şekilde bilgisayarınızın hızını arttırdığının takdirde, bir de yanında güzel bir grup çalışması ile de madencilik işinden güzel paralar kazanmaya başlarsınız. Yani işin özü ekip çalışmasında yatıyor.

Yukarıda yazdığım gibi ama anlaşılır oldu mu bilmiyorum. Litecoini kullanmak için önce onu bitcoine çevirmeniz gerekmektedir. Litecoinin başka bir anılış ismi daha vardır. Alternatif kripto paraların en gözdesi olarak bilinir. Tabi ki litecoin madenciliği işinde de malum birçok işte yapılan, litecoin mining (maden) üreten, ücretli olarak satılan zararlı yazılım kitlelerinin de piyasaya sürüldüğünü bilmenizde fayda var.

Bitcoin Alım Satım

Öncelikle bitcoin alımı yapmak için ya istediğiniz miktar doğrultusunda belirlenen kur üzerinden takas yaparak ya da sadece bitcoin satan birinden nakit para veya para havalesi ile satın alabilirsiniz. Bitcoin alımlarınızı koyabileceğiniz bir cüzdan sahibi olmalısınız. Bitcoin içerisinde “wallat” adı bilinen bu cüzdanlar normal olarak internet üzerindeki çevrimiçi cüzdanınız olarak da adlandırılabilir. 2 tür bitcoin cüzdanı bulunmaktadır. Bunlardan biri hard disk üzerinden yönetebileceğiniz yazılımsa cüzdan, diğeri ise çevrimiçi olarak internet üzerinden kullanabileceğiniz web tabanlı cüzdan türüdür. Bazı durumlarda bitcoin cüzdanlar kullanıcı kaynaklı hatalar verebilir.

Hard disk üzerinden bitcoin depolayan kullanıcılar mutlaka hard DİSK’in çökme tehlikesine karşı yedekleme yapmaları gerekmektedir. Web tabanlı kullandığınız wallet çevrimiçi güvenlik seçenekleri ile sizlerin istediğine bağlı olarak bir güvenlik protokolü belirlenmektedir. Yurtiçi bitcoin alabileceğiniz 2 tane güvenilir site bulunmaktadır. Yurtdışında ise yine 2 site dışında alışveriş yapmak pek tercih edilmiyor. Değiş tokuş platformları sürekli değişmektedir. Bu da kullanıcılara birçok pazar data kasa girmek için iyi bir fırsat yaratmaktadır. Bazı siteler dijital ve fiyat diye adlandırılan para birimleri ile takas imkânı sunarken, diğer siteler ve firmalar bu seçeneği kısıtlayarak sadece belirli bir limitte işlem yapan bitcoin takası yaptırmaktadır.

Çevrimiçi cüzdan ile bitcoin piyasasında alım satım yaparak depolamak için en iyi tercih olarak bilinmektedir. Bazı durumlarda en iyi bitcoin seçenekleri ikametgâh adresinize göre değişerek sizlere sunulmaktadır. Hem bitcoin satın alabilirsiniz hem de satabilirsiniz. İsterseniz banka hesanızı ile cüzdanınızı birbirine bağlayarak banka hesabınızda bulunan parayı küçük bir ücret kesintisi ile cüzdanınıza transfer edebilirsiniz. Bitcoin işlemleri sizlere hiçbir sigorta güvencesi vermemektedir. Bunun nedeni ise birçok ülkede legal olarak işlem görmemesi olarak bilinmektedir.

Dogecoin Alım Satımı

Dogecoin piyasada yükseliş gösteren en iyi coinlerden birisi durumdadır. İlk zamanlar işlme olarak çok fazla rağbet görmese de daha sonra işlem sayısı açısından zirveye kadar tırmanmıştır. Şuan internet ve forex piyasalarında her ne kadar en çok alım yapılan coin bitcoin olaran bilinse de dogecoin de oldukça popüler bir kitleye sahip olan değerli coin türlerinden olmaktadır. Dogecoin inglizce dog yani Türkçe karşılığı köpek olan kelimeden türetilerek piyasaya yayılmıştır. Bu işe başlangıç için oluşturulan köpeğin iç sesi adlı komedi tarzı kelimeler ile birçok caps olayı yapılmasına rağmen herkesi şaşırtacak bir biçimde piyasada zirveye oynayan bir yatırım aracı konumuna gelmiştir. Kısa zamanda bu kadar çok değerlenen dogecoinler birçok yatırımcının ve büyük iş adamlarının da dikkatini çekmeyi başarmıştır.

Dogecoin satın almak isteyenler için internet üzerinden dogecoin alımları site üzerinden yapılmaktadır. Çok kısa bir işlem ile sizlerde dogecoin sahibi olabilirsiniz. Dogecoin almak için site yöneticisi veya admin sizlere yardımcı olarak ne kadar dogecoin almak istediğinizi sorar ve karşılığında ödeyeceğiniz miktarı söyler. Sizler kaç dolar tuttuğunu öğrendikten sonra ödeme işlemini gerçekleştirdiğiniz takdirde birkaç dakika içerisinde dogecoin sahibi olabilirsiniz. Dogecoin alım ve satım işlem ihem basit hem de güvenilir bir site üzerinden oldukça zahmetsiz olarak yapılabilir. Genellikle risk oranı çok fazla değildir. Dogecoinleri sadece internet üzerinden alım ve satım yapabilirsiniz. Gün içerisinde kullandığınız paralardan bir farkı yoktur. Dogecoin ile istediğiniz zaman yatırım yaparak ileri de daha fazla kazanç sağlama imkanınız bulunmaktadır. Satmak yerine yatırım aracı olarak kullanan kullanıcılar birkaç eğitim ile tecrübe kazanarak coinleri yatırım aracı olarak kullanabilmektedir. Dogecoin alımı yaparken internet sitesinin güvenilir ve popüler olmasına dikkat ediniz.

Get the latest Bitcoin News on The Bitcoin News
Our Social Networks:
Facebook Instagram Pinterest Reddit Telegram Twitter Youtube